KOŚCIÓŁ W OGNIU

Pewien Pastor przechadzał się niedzielnego wieczora po ulicach swojego miasta. Nagle usłyszał dźwięk syreny strażackiej a z oddali zauważył łunę pożaru. Szybko pobiegł w stronę płonącego domu. Wokół domu zauważył tłum gapiów, w którym było wielu jego wiernych. Podszedł do jednego z nich i powiedział: Jak czyjś dom się pali to wszyscy potrafią przyjść a do kościoła nikt nie chce. Na to odpowiedział mu wierny: Jak kościół będzie płonął to też przyjdą ludzie.

Ta historia jest tylko obrazem przedstawiającym pewną prawdę. Ogień symbolizuje działanie i osobę Ducha Świętego. Ludzie pragną doświadczyć nadnaturalnego Boga.

Tego OGNIA pragnie moje serce każdego dnia. Z poprawności teologicznej i liturgii ludzie się nie nawracają. To spotkanie z ŻYWYM Bogiem zmienia ludzkie życie. Właśnie dziś Bóg woła do mnie i pyta: czy pozwolę mu płonąć w kościele, czy jestem gotów nie gasić Jego Ognia, czy jestem gotów płonąć? Ta ciekawa historia pokazuje nam pewien obraz. Często zadajemy sobie pytanie: dlaczego w kościołach jest tak niewielu ludzi? Może właśnie brakuje nam Ognia Ducha Świętego? Tego ponad naturalnego zjawiska, tej manifestacji Jego obecności. To fascynujące, że wszędzie tam gdzie kościół płonie są nawrócenia, uzdrowienia, przyrost. Zadaje sobie pytanie: Co jest dla naszego zboru lepsze: poprawność i dobra forma czy manifestacja darów Ducha Świętego a przy tym brak formy i poprawności. Z księgi Dziejów Apostolskich i historii kościoła wiemy, że objawieniu Ducha Świętego prawie zawsze towarzyszył zgiełk, harmider, niezrozumienie, zachwycenie, cuda, niekonwencjonalność, zbawienie, pokuta jednym słowem OGIEŃ.

Myślę, że każdy z nas powinien zadać sobie podobne pytania.

Wierzę w przebudzenie naszego miasta, silny kościół i realnego Żywego Boga. Wierzę w przemieniony naród i wierzę w Ducha Świętego jego nadprzyrodzoną moc i działanie w XXI wieku we Wrocławiu.

Wykonano przy pomocy FreshJoomlaTemplates.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.