„Ale weźmiecie moc (dunamis) Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami
w Jerozolimie i w całej Judei,
i w Samarii, i aż po krańce ziemi.”
Dzieje Apostolskie 1;8

dunamis (δύναμις, z grec.) – moc, potężna moc,
moc do czynienia cudów, moc wpływu

po I ‘DU’ - jak DUCH ŚWIĘTY. Jest to pierwsza i najważniejsza część wizji. Stawiamy na osobistą społeczność z Duchem Świętym, z której wynika wszystko. Co to oznacza? Relacja z najważniejszą Osobą w naszym życiu, która wyposaża nas we wszystko, czego potrzebujemy do życia i funkcjonowania, aby jeszcze lepiej i efektywniej wypełniać powołanie dane przez naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
po II ‘NA’ – jak NAUCZANIE. Uczenie się tego, jakim On jest naprawdę, przez poznawanie Jego Słowa. Jest to część, gdzie uczymy się co to znaczy 'czynić uczniami' (Ew.Mat.28;19). Jest to miejsce gdzie uczymy się jak wejść w swoje powołanie.
Po III ‘MIS’ – jak MISJA. Misja to nic innego jak wprowadzenie w czyn, w działanie powyższego punktu. Oczywiście pełni wiary, nadziei i miłości.


Wizja 'DUNAMIS' nie jest niczym nowym dla naszej społeczności. Sięgając do kart historii, możemy zauważyć, że ewangelizacja, czy 'misyjność' jest jej częścią już od dawna. Jest wręcz jak DNA; coś czego nie można zmienić, i nawet nie będziemy próbować. Chcemy to rozwinąć, poszerzyć, zarazić tym innych. Aby to osiągnąć potrzebujemy zaangażowania wszystkich. Nakaz Jezusa jest skierowany do całego Jego Ciała. Dlatego naszym celem jest przede wszystkim społeczność z Nim samym, chcemy poznać Go jak najlepiej, aby z całą śmiałością, odwagą, wiarą, zanosząc Go innym, przedstawić Go takim jakim jest. Chcemy wszystkim ogłaszać, że przede wszystkim On jest kochający, że uzdrawia, i chce być częścią ich życia.
Wykonano przy pomocy FreshJoomlaTemplates.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.